Darts / 【DMC】SUS Stainless Kfir2 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Stainless |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 8.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Kfir2 has been added to the very popular stainless steel series for practice darts.
Specifications
Material: Stainless steel
Overall length: 42mm
Maximum diameter: 7.4mm
Weight: 8.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
Accessories are subject to change.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT SPECTRUM 332150JPY 357 ( USD 2.24 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0 Chris Lim Model 2BA 210455JPY 14,000 ( USD 88.17 )
-
TARGET
taf0398 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )
-
TARGET
taf0380 StandardJPY 275 ( USD 1.72 )
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT 331630JPY 357 ( USD 2.24 )
-
TARGET
K-FLEX ROB CROSS MODEL Standard Medium Black 410131JPY 1,980 ( USD 12.46 )