Darts / 【TARGET】SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2Swiss point 23g 190287
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
SCOTT WILLIAMS BLACK
SCOTT WILLIAMS was very successful at the 2024 PDC World Darts Championship.
The outline of the barrel is a torpedo type, which is rare for PDC players.
The entire barrel is coated black, and the shaft comes with the new model TARGET TAG SHAFT.
The center of the barrel has a shark cut and a nano grip is placed at the rear to provide additional stability.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.5mm
Maximum diameter: 8.0mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Model Items
-
TARGET
K-FLEX SCOTT WILLIAMS Model Standard Intermediate Black 410139JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS GENERATION 2 SCOTT WILLIAMS MODEL 2BA 18g 210386JPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
TARGET
K-FLEX SCOTT WILLIAMS Model Standard Medium Black 410140JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2Swiss point 25g 190288JPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
TARGET
K-FLEX SCOTT WILLIAMS Model Standard Short Black 410138JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2Swiss point 23g 190287JPY 12,800 ( USD 80.65 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )