Darts / 【Harrows】CONTROL TAPERED 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
CONTROL darts are made of high quality 80% tungsten.
Ring cuts of various pitches are placed along the length of the barrel for easy grip positioning and strong grip.
The taper is a torpedo shape that tapers gently from the front of the barrel to the rear.
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 16.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS・DR RYUSEI AZEMOTO MODEL Limited Edition 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW Bronze Rear Parts 17.7SJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
DYNASTY
A-FLOW GLASH80 HIROKAZU OSAKI ModelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
CONDOR
Jouji Nishitani Model WARBONNET small long whiteJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
TARGET
PRIME SERIES RAPTOR GENERATON 6 GEORGE NISHITANI MODEL 2BA 210480JPY 16,000 ( USD 100.81 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW Gold Rear Parts 17.7sJPY 8,800 ( USD 55.44 )