Darts / 【TRiNiDAD】SEO TYPE3 SEO BYUNG SU Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The fine cut and royal torpedo shape boasts outstanding controllability.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 21.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
The color and size of the accessory flights and tips are shown in the following table.
Seo Byung Su Model Items
-
CONDOR
SE-O Homme Seo Byung Su Model small long black×goldJPY 1,300 ( USD 8.17 )
-
CONDOR
SE-O Homme Seo Byung Su Model small medium black×whiteJPY 1,300 ( USD 8.17 )
-
CONDOR
Seo Byung Su Model Cranium small short whiteJPY 1,300 ( USD 8.17 )
-
CONDOR
SE-O Homme Seo Byung Su Model small short black×goldJPY 1,300 ( USD 8.17 )
-
CONDOR
Seo Byung Su Model Cranium small medium whiteJPY 1,300 ( USD 8.17 )
-
CONDOR
Seo Byung Su Model Cranium small long whiteJPY 1,300 ( USD 8.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )