Darts / 【TRiNiDAD】JAMES TYPE3 James Bailey Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Semi-long straight with a fine cut configuration for an absorbent grip.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
James Bailey Model Items
-
CONDOR
Bubalus James Bailey Model teadrop long clearblackJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
TRiNiDAD
JAMES TYPE3 James Bailey Model 2BAJPY 11,999 ( USD 75.60 )
-
CONDOR
AXE James Bailey Model THE BULL Small Medium ClearJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
James Bailey Model THE BULL Teardrop Long Clear BlackJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
CONDOR
James Bailey Model THE BULL Teardrop Short Clear BlackJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
CONDOR
Bubalus James Bailey Model teadrop medium clearblackJPY 1,300 ( USD 8.18 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )