Darts / 【DYNASTY】KATANA SHIN・MURAMASA SAKYO
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
From KATANA SHIN, "Ukyo" and "Sakyo" Muramasa, who inherited Muramasa's blood lineage, are now available!
The vividly blooming ticking boasts of its unparalleled performance.
Ukyo has a gold line specialized for right-handed rotation. And Sakyo with a silver line specialized for left-handed rotation.
The arrow is released in the direction you want it to go, and then easily goes out in the direction you want to pull it out. The arrow is released, stabilizes the axis of rotation, increases the straightness, and lands on the target.
The magnificent appearance is proof of functional beauty. True Muramasa is completed.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )