Darts / 【TARGET】LOADOUT LUKE LITTLER Model 2BA 210383
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
2024 PDC World Darts Championship finalist
This is the Loadout model of Luke Littler, aka "The Nuke", who showed amazing success at the 2024 PDC World Darts Championship.
The 47mm straight barrel is radially cut to provide a high grip.
The entire barrel is finished in Nuke's signature colors of purple and yellow, making it instantly recognizable as a Luke model.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Max. diameter: 6.3mm
Barrel weight: 17.3g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Shape Short Purple 410180JPY 1,980 ( USD 12.38 )
-
TARGET
K-FLEX THE NUKE Luke Littler Model Shape Short Black 410110JPY 1,980 ( USD 12.38 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model 2BA 210324JPY 18,000 ( USD 112.64 )
-
TARGET
K-FLEX THE NUKE Luke Littler Model Standard Medium Black 410115JPY 1,980 ( USD 12.38 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model SWISS POINT 24g 190324JPY 18,000 ( USD 112.64 )
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Shape Intermediate Purple 410181JPY 1,980 ( USD 12.38 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )