Darts / 【TARGET】LOADOUT LUKE LITTLER Model BRASS 2BA 180000
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 57.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
2024 PDC World Darts Championship finalist
The Loadout BRASS model of Luke Littler, aka "The Nuke", who showed amazing performance at the 2024 PDC World Darts Championship.
Includes darts set, spare shaft, spare flights, and tri-wallet.
Specifications
Material: Brass
Overall length: 57.0mm
Max. diameter: 8.0mm
Barrel weight: 17.1g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 9 (3 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Tips x 3 (1 set)
Model Items
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Standard Medium Purple 410185JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
LOADOUT LUKE LITTLER Model SWISS POINT 22g 190350JPY 11,000 ( USD 69.27 )
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Standard Intermediate Purple 410184JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Shape Short Purple 410180JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model WORLD CHAMPION 2025 EDITION SWISS POINT 23g 190700JPY 24,800 ( USD 156.18 )
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Shape Medium Purple 410182JPY 1,980 ( USD 12.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )