Darts / 【TARGET】LOADOUT LUKE LITTLER Model BRASS Steel 170001
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
| Maker | TARGET |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 60.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 8.7mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
2024 PDC World Darts Championship finalist
The Loadout BRASS model of Luke Littler, aka "The Nuke", who showed amazing performance at the 2024 PDC World Darts Championship.
Includes darts set, spare shaft, spare flights, and tri-wallet.
Specifications
Material: Brass
Overall length: 60.0mm
Maximum diameter: 8.7mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 9 (3 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Model Items
-
TARGET
K-FLEX THE NUKE Luke Littler Model Standard Medium Black 410115JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
TAKOMA ICON WALLET LUKE LITTLER Model 450056JPY 3,280 ( USD 20.65 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model SWISS POINT 22g 190323JPY 18,000 ( USD 113.41 )
-
TARGET
K-FLEX THE NUKE Luke Littler Model Shape Short Black 410110JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Standard Intermediate Purple 410184JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Standard Medium Purple 410185JPY 1,980 ( USD 12.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )