Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Noa-Lynn van Leuven Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The rainbow color of this barrel is a model of Noa-Lynn van Leuven.
It is characterized by its solid weight (soft: 23.0g, steel: 24.0g).
This is a must-have item for those who are looking for a heavy barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL SHINTARO SuperJPY 29,700 ( USD 186.89 )
-
CAMEO
SKINNY LIGHT ENAMEL MonoJPY 3,850 ( USD 24.22 )
-
COSMODARTS
FANTASIA 2 Soft Trish Grzesik ModelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
CAMEO
cac1656 BrownJPY 4,766 ( USD 29.98 )
-
CAMEO
cac2032JPY 2,197 ( USD 13.82 )
-
CAMEO
Tip Case cac1057 WhiteJPY 1,027 ( USD 6.45 )