Darts / 【TRIPLEIGHT】charm ST Ikuko Takeyama MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The "charm x straight" charm extra edition ST is here!
The extra edition ST was born from the popular charm series designed by Ikuko Takeyama.
Two spiral lines are engraved on the wing cut, and nut cuts and point shots are alternately placed on the rear.
The proven cut balance of the previous charms has been incorporated into a thick, short, straight barrel.
The specifications are easy to handle not only for straight users but also for torpedo users.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ikuko Takeyama Model Items
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE IKUKO TAKEYAMA Model Clear BlackJPY 3,700 ( USD 23.30 )
-
TRIPLEIGHT
charm Ikuko Takeyama modelJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
TRIPLEIGHT
charm2 light Ikuko Takeyama modelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
TRIPLEIGHT
charm3 THORN Rainbow95 Ikuko Takeyama modelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
TRIPLEIGHT
charm ST Ikuko Takeyama MODELJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE IKUKO TAKEYAMA Model ver.2 PurpleJPY 3,700 ( USD 23.30 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )