Darts / 【TARGET】EXO SP01 SWISS POINT 23g 190308
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.5mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
New Series EXO
EXO is designed for optimum balance of weight, diameter and shape.
Straight barrel made of 90% tungsten and ring cut.
The simple yet distinctive black color and accent cuts create a unique and elegant barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.5mm
Maximum diameter: 6.60mm
Barrel weight: 23.0g(including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 100088 SWISS SILVER POINT 26mm BAGGED
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JOKERDRIVER
-ZERO- STAR FALL Mid FrontJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
COSMODARTS
Orger Mana Kawakami ModelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
CAMEO
COLT NB BlackJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
CAMEO
CARGO T2 DenimJPY 7,998 ( USD 50.88 )
-
Harrows
Black QUICK POINT 35mmJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
L-shaft
L Shaft fls1262 ["Straight"] [] ClearJPY 1,020 ( USD 6.49 )