Darts / 【TARGET】HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model 2BA 20g 210374
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.1mm |
| Weight (barrel Only) | 18.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Collaboration model with PDC WORLD MASTERS 2023 champion, CHIRIS DOBEY, HOLLYWOOD ACTION.
The entire barrel is cut by a combination of ring cut and milling process to create a distinctive design.
The grooves of the cut are sandblasted for a stronger grip.
The black coating on the darts improves durability during play, while still providing a stylish, high-performance dart.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.1mm
Maximum diameter: 6.30mm
Barrel weight: 18.2g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Chris Dobey Model Items
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model Swiss Point 24g 190232JPY 11,000 ( USD 68.82 )
-
UNICORN
CODE Chris Dobey Model Steel 23g No.06064JPY 14,000 ( USD 87.60 )
-
TARGET
HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 24g 190304JPY 13,800 ( USD 86.36 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model Swiss Point 22g 190230JPY 11,000 ( USD 68.82 )
-
UNICORN
CODE Chris Dobey Model Steel 21g No.06063JPY 14,000 ( USD 87.60 )
-
TARGET
K-FLEX CHRIS DOBEY Model Standard Intermediate Black 410127JPY 1,980 ( USD 12.38 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )