Darts / 【TARGET】THE SOLO GENERATION-7 MAX KEITA ONO MODEL 210363
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The "SOLO G7 MAX" with more weight than the standard version is now available!
The theme of the 7th generation of Keita Ono's model "SOLO" is going back to the starting point!
The new arrangement combines the familiar groove and polygonal cut of the SOLO series.
Combining deep grooves with barrel balance and weight adjustment, the performance is designed to bring out the best of the player's skills.
SOLO G7 MAX" is now made of 95% tungsten and the barrel weight is set at 19.5g, giving the barrel a weight feeling not found in the original model.
Adopted purple coating, the image color of "SOLO G7 MAX
The deep purple color with low brightness gives a delicate and sophisticated impression.
Specifications
Material: 95% tungsten
Total length: 44.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Keita Ono Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 3rd Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
TARGET
SOLO GENERATION-5 Keita Ono Model S-DARTS 20th Anniversary Limited EditionJPY 14,100 ( USD 88.83 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Keita OnoJPY 1,500 ( USD 9.44 )
-
TARGET
SOLO GENERATION-8 KEITA ONO MODEL SWISS POINT 190538JPY 16,800 ( USD 105.85 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )