Darts / 【DMC】Diablo Maiko SP Maiko Koyama Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This model was created to commemorate Maiko Koyama, the winner of the JAPAN2022 STAGE5.
Based on Diablo, a ring cut was added to the grip area.
It combines the stability of the grip with the flight of the Diablo.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Weight: 18g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
The design of flights and shafts may be changed by lot.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
GARMENT2.5 Layered CarbonJPY 6,099 ( USD 38.80 )
-
Harrows
hcs0073 ["Slim"]JPY 594 ( USD 3.77 )
-
PICPIN
Akina Kusumoto ModelJPY 770 ( USD 4.89 )
-
MISSION DARTS PROBE V2 POINT Black 32mm JPY 1,200 ( USD 7.63 )
-
TARGET
CRUX 01 Swiss Point 24g 190235JPY 7,480 ( USD 47.58 )
-
TARGET
Swiss Gold Nano Point 30mm 340035JPY 1,600 ( USD 10.17 )