Darts / 【TARGET】PRIME SERIES HOT SHOT HARITH LIM Model 2BA 210364
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Multifaceted Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TARGET x Harith Lim HOT SHOT
Harith Lim's first model HOT SHOT
Harith Lim chose a Torpedo type barrel with gear cuts and ring cuts.
These cuts provide a stronger grip and more stable control.
The milled center design is reminiscent of the instruments in a cockpit.
The entire barrel is finished with a HOT SHOT themed gold and black coating
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Harith Lim Model Items
-
COSMODARTS
GoldFinger 3 Harith Lim Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
Fit Flight
Harith Lim Model ver.5 Shape MIXJPY 870 ( USD 5.47 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT G2 HARITH LIM Model 2BA 210445JPY 16,000 ( USD 100.81 )
-
Fit Flight
Harith Lim Model ver. ShapeJPY 825 ( USD 5.19 )
-
COSMODARTS
GoldFinger Harith Lim Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Harith Lim Model 2BAJPY 8,800 ( USD 55.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )