Darts / 【Pro.VISION JAPAN】Robin 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Provisions Japan |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Stable release with secure hold
The nut-cut shape and the diamond cut on top of the nut-cut shape provide a firm hold in the direction of travel.
The design also provides a firm hold when flying and an easy release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 20.2g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
BLAZE WALLET AquaJPY 3,960 ( USD 25.19 )
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model 21ST Anniversary BoxJPY 15,000 ( USD 95.44 )
-
Fit Flight Air
KAWAKAMI Model ver.3 Shape WhiteJPY 970 ( USD 6.17 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2BA 20g 210366JPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
Pro.VISION JAPAN
Quetzal Tsuyoshi Kadogawa Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
JOKERDRIVER
ULTIMATE Model T-poker. 20th anniversary model 18g CenterJPY 41,800 ( USD 265.96 )