Darts / 【Pro.VISION JAPAN】Macaw 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Provisions Japan |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Versatility in anyone's hands with no limit to grip positions
Separate cuts for the rear, center, and front allow for release in any grip position.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 19g
Standard: 2BA
Center of Gravity: Mid-Rear
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
S4
GRYPSJPY 7,124 ( USD 45.33 )
-
UNICORN
NOIR GARY ANDERSON Model PHASE5 2BA 18g No.23831JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
SHADE
SHADE Face Towel PinkJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-B Rainbow95 Akihiko Owaku Model 2BA 21.0gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
Pro.VISION JAPAN
Stille Yutaka Sunakawa Model 2BAJPY 15,400 ( USD 97.98 )
-
TRiNiDAD
ArmSupporter PLAIN MJPY 1,980 ( USD 12.59 )