Darts / 【Harrows】NX90 BLACK EDITION 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The NX90 is now available in a black titanium coated model.
The combination of simple cuts of ring, micro and scalloped cuts, yet with a unique feel, is characterized by the placement of cuts throughout the barrel and the gentle taper from the center forward and backward to accommodate all types of grips.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 18.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Yukina Chiba Model ver.4 YUKINA Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.35 )
-
Harrows
BLACK KNIGHT 2BA 18gRJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
KATANA BEGINNER KAEDEJPY 6,800 ( USD 42.84 )
-
DMC
BATRAS Phoenix PartsW REAR 22.8s Gold ColorJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
DMC
BATRAS Phoenix PartsW REAR 20.4s Gold ColorJPY 8,800 ( USD 55.44 )