Darts / 【TARGET】SERENO G1 TORU SUZUKI MODEL SWISS POINT 190512
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
toru suzuki sereno gen1
Toru Suzuki's first signature model "SERENO" was born.
We focused on the harmony of the rear taper and cut.
The main grip section uses a pixel cut developed by Target.
The combination of the pixel cut and the taper provides a solid grip and balanced hooking and release.
The shape of the barrel is shaped toward the front of the barrel to support improved grouping.
In addition, the coating of blue, the image color of the barrel, enhances the visual quality.
The cuts throughout the barrel make it a versatile barrel that can be used by a wide range of users.
SERENO" means "calm," "quiet," and "serenity" in Spanish, the official language of Peru.
Suzuki's style of play and identity are incorporated in this barrel, which has been completed with a name that is uniquely his, a gentlemanly one.
■Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 21.0g(including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 100088 SWISS SILVER POINT 26mm
Toru Suzuki Model Items
-
TARGET
SERENO G1 TORU SUZUKI MODEL SWISS POINT 190512JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
L-Flight
EZ Toru Suzuki Model ver.2 Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.54 )
-
TARGET
SERENO G1 TORU SUZUKI MODEL 2BA 210362JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
TARGET
SERENO GENERATION 2 TORU SUZUKI MODEL SWISS POINT 23g 190581JPY 18,480 ( USD 116.43 )
-
UNICORN
CONTENDER TORU SUZUKI model Phase2 2BAJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TARGET
SERENO GENERATION 2 TORU SUZUKI MODEL 2BA 210468JPY 18,480 ( USD 116.43 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )