Darts / 【one80】Panther N 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
One80's new 80% tungsten series.
The lineup includes three different series with different overall lengths and maximum diameters.
This is a simple and unobtrusive series with black and green color accents.
The N series is a standard straight barrel.
While only simple ring cuts are used in the design, they are arranged in different pitches to make the grip position clear.
■Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.35mm
Barrel weight: 18g
Standard: 2BA
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
oua0416 JPY 509 ( USD 3.23 )
-
Edge Sports
Master Flight msf0610 Shape OrangeJPY 513 ( USD 3.26 )
-
CONDOR
AXE Miyu Miyawaki Model Strong Bear Standard Medium MIXJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
Harrows
LANCE POINT SILVER 38mmJPY 1,408 ( USD 8.95 )
-
JOKER DRIVER
jof0501 StandardJPY 907 ( USD 5.76 )
-
MISSION DARTS MISSION EXTRACTOR TOOL Silver JPY 600 ( USD 3.81 )