Darts / 【COSMODARTS】Yutaro Sato v3 Yutaro Sato Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The third step of Yutaro Sato's signature barrels is the new Torpedo style, with a greatly changed outline from the previous Tru[s]t. The cut design is the one that he is in love with, saying "I can't think of anything else but this cut,
The cut design is the one that Yutaro Sato loves so much that he says, "I can't think of anything else but this cut.
We recommend this barrel to those who are looking for a sharp cut + Torpedo barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Yutaro Sato Model Items
-
Fit Flight Air
fif1442 ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
-
COSMODARTS
Yutaro Sato v3 Yutaro Sato Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL Tru[s]t Yutaro Sato ModelJPY 29,700 ( USD 186.89 )
-
Fit Flight AIR
Yutaro Sato ver.2 ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
-
Fit Flight
Yutaro Sato 4 Yutaro Sato Model Teardrop NaturalJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL SPICAJPY 29,700 ( USD 186.89 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
Fit Flight
Yutaro Sato 4 Yutaro Sato Model Shape NaturalJPY 870 ( USD 5.46 )
-
PHOENIX CLUB CARD
NO.2025JPY 550 ( USD 3.45 )
-
PHOENIX CLUB CARD
NO.2041JPY 524 ( USD 3.30 )
-
PHOENIX card
pxa2006JPY 524 ( USD 3.30 )
-
PHOENIX card
pxa1403JPY 524 ( USD 3.30 )
-
DYNASTY
BRASS DARTS CAMEL SILVERJPY 1,980 ( USD 12.45 )