Darts / 【TRiNiDAD】THE ROYAL 2023 KID2
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Commemorating the first place in the barrel division, produced only by the players awarded in JAPAN AWARDS 2023.
The concept of this special model is the royal color, which is a cross between "THE ROYAL" and the style of a champion.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity: Semi-Rear
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Tomoya Goto Model Items
-
CONDOR
AXE Tomoya Goto Model G.T.Monster 3 Standard Medium Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE Tomoya Goto Model G.T.Monster 3 Standard Extra Long Neon YellowJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE Tomoya Goto Model G.T.Monster 3 Standard Medium GreenJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE Tomoya Goto Model G.T.Monster 3 Standard Short Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE Tomoya Goto Model G.T.Monster 3 Standard Short Neon YellowJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
TRiNiDAD
THE ROYAL 2024 KID3JPY 14,800 ( USD 93.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )