Darts / 【TRiNiDAD】THE ROYAL 2023 Gonzalez5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Commemorating the first place in the barrel division, this model was produced exclusively by players who were awarded in JAPAN AWARDS 2023.
The concept of this special model is the royal color, which is a cross between "THE ROYAL" and the style of a champion.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Teppei Nishi Model Items
-
CONDOR
AXE 120 Death or Practice Teppei Nishi Model Small Short BlackJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Teppei NishiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
TRiNiDAD
THE ROYAL 2024 GONZALEZ6JPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
CONDOR
CONDOR TEPPEI NISHI MODEL WEST BULL L.A Samll SHORT BLACKJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
CONDOR
AXE ADeath or Practice Teppei Nishi Model Small Long BlackJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
CONDOR TEPPEI NISHI MODEL WEST BULL L.A Samll LONG WHITEJPY 1,300 ( USD 8.18 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )