Darts / 【TRiNiDAD】THE ROYAL 2023 Freitas3
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Commemorating the first place in the barrel division, this model was made only for the players who were awarded in JAPAN AWARDS 2023.
The concept of this special model is the royal color, which is a cross between "THE ROYAL" and the style of a champion.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Shota Sosogi Model Items
-
TRiNiDAD
THE ROYAL 2023 Freitas3JPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
TRiNiDAD
FREITAS TYPE3 Shota Sosogi Model SteelJPY 11,999 ( USD 75.60 )
-
CONDOR
AXE MUSICAL NOTE Shota Sosogi Model Small Long MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE INAZUMA TIGER Shota Sosogi Model Small Long MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE MUSICAL NOTE Shota Sosogi Model Small Short MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE MUSICAL NOTE Shota Sosogi Model Standard Short MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )