Darts / 【TARGET】PRIME SERIES MAYO GENERATION-6 MAYUKO MORITA Model 210407
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Mayuko Morita model MAYO GENERATION-6
Renewal of the grip area structure from the previous series
The new structure is a combination of sharp shark cuts, and the approach to the fingers has a stronger or weaker grip.
The one and only random dot design incorporates optimal barrel balance into the calculation.
Morita's conception has entered a new phase
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mayuko Morita Model Items
-
L-Style
KRYSTAL ONE Mayuko Morita Model ver.2 Type-A ClearJPY 3,600 ( USD 22.68 )
-
TARGET
PRIME SERIES MAYO GENERATION-5 Mayuko Morita Model 210291JPY 15,000 ( USD 94.51 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Morita Model ver.2 Type-A Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Moritai Model ver.1 shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Morita Model ver.2 Type-B Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Mayuko MoritaJPY 5,000 ( USD 31.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )