Darts / 【DYNASTY】KATANA Kokutou KOGOU・KOKUSHIMUSOU
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
KATANA The popular Samburi from KATANA Kurotou has been transformed into Kogou!
The large wing cut, which is a popular rhombus shape, is adopted to the main cut, which is composed of a gentle R. The front area has been expanded, which has been well-received in the previous Kokushimusou.
The front area, which has been well-reputed in the previous Kokushimusou, has been extended to increase grip and combine outstanding functionality and design with "uniqueness in full bloom".
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
S4
Reel Keyholder S4 cats Koume Halloween limited versionJPY 660 ( USD 4.12 )
-
DYNASTY
KATANA Kokutou KOGOU・MATSUKAZEJPY 11,999 ( USD 75.08 )
-
general goods
sacoche (TOFU MENTAL)BlackJPY 1,800 ( USD 11.26 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 21gJPY 12,800 ( USD 80.10 )
-
TARGET
K-FLEX DIAMOND Kosuzu Iwao Model Shape Medium Clear 410241JPY 1,580 ( USD 9.88 )
-
PICPIN
Mimiga kikoemasen CJPY 500 ( USD 3.12 )