Darts / 【TARGET】STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 23g 190299
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
PDC MASTERS 2024 Champion Stephen Bunting Model
The radial cut at the front of the barrel and the milled oval shape cut at the rear provide a unique grip.
The material used is 95% tungsten, and the shaft is set with a PRO GRIP EVO SHAFT made of aluminum and plastic to accommodate users who grip the last part of the barrel.
Specifications
Material: 95% tungsten
Length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 340005 SWISS GOLD POINT 26mm
BULLET Model Items
-
TARGET
THE BULLET STEPHEN BUNTING MODEL 80% 2BA 18g 101353JPY 7,599 ( USD 48.21 )
-
TARGET
THE BULLET STEPHEN BUNTING Model G4 SWISS POINT 12g 210135JPY 13,300 ( USD 84.38 )
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 22g 190313JPY 16,800 ( USD 106.59 )
-
TARGET
THE BULLET GENERATION-3 STEPHEN BUNTING STEEL 23gJPY 10,000 ( USD 63.44 )
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 PRO ULTRA. Standard 3set 337720JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
THE BULLET STEPHEN BUNTING Model G4 SWISS POINT 25g 210137JPY 13,300 ( USD 84.38 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )