Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The second A-FLOW model to be released in the history of A-FLOW, the popular A-FLOW Yuichi Osaki model has been brushed up and is now available in a new 19.0g weight difference in Black and Pink Gold.
The new 19.0g model with a different weight, Black x Pink Gold, is now on sale.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Hirokazu Osaki Model Items
-
L-Flight
PRO ALC Hirokazu Osaki Model ver.1 Shape WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE GLASH2【45】 HIROKAZU OSAKI Model JPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model limited edition 2BA 18gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
TIGA
Zero Gravity3 Hirokazu Osaki Model SteelJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
L-Flight
EZ ALC Hirokazu Osaki Model ver.2 type-A Shape WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Hirokazu Osaki Model ver.2JPY 1,500 ( USD 9.53 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
MISSION DARTS GLIDE POINT BLACK 32mm JPY 220 ( USD 1.39 )
-
8FLIGHT
REGULAR FIXED SHAFT BLACK 19mmJPY 770 ( USD 4.89 )
-
SANGREAL×TRiNiDAD
Valmez S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
noa0011 JPY 1,630 ( USD 10.36 )
-
CAMEO
Flight Case cac4003 blueJPY 1,160 ( USD 7.38 )
-
TARGET
FIRE STORM POINT DIAMOND Gold 30mm 108421JPY 2,200 ( USD 13.99 )