Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE RIELL VI Mayu Shimizu Model 2BA 17.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
RIELL VI is now available in a bright blue color.
The RIELL VI is a highly maneuverable torpedo type with a sharp front area, which is unique to the RIELL series.
The gentle main grip area is composed of an R-shark with a controlled hooking action, and a sharp slit is carved in the center of the area to reduce grip slippage.
The rear area, which Maiyu Shimizu considers important, was completed by adjusting the best balance of "taper angle," "hooking," and "feel of release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mayu Shimizu Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL VI Mayu Shimizu Model 2BA 19.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"RIELL II plus"SHIMIZU MAYU MODELJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL V Mayu Shimizu Model 2BA 18gJPY 11,800 ( USD 74.34 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO MAYU SHIMIZU MODEL MAYU ver.3 Shape BlueJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
-FLOW"RIELL 80"SHIMIZU MAYU ModelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL VII Mayu Shimizu Model 2BA 21gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )