Darts / 【TRiNiDAD×Ryu】ROMEKARI2
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The two winners of the annual "Queen of JAPAN" and "Queen of PERFECT" collaborate with each other again this year!
[ROMERO]
NATSUMI IWATA
[AKARI]
AKARI OSHIRO
The main cut configuration is based on Type1.
The overall balance and shape have been adjusted to Oshiro's liking.
Sales will end as soon as they run out!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Akari Oshiro Model Items
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY Akari Oshiro Model Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
Flight-L
Akari Oshiro Model ver.4 Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.54 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY3 Akari Oshiro Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
【L-Flight】】PRO Akari Oshiro Model 2025 CHAMPION Standard MIX JPY 880 ( USD 5.54 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY2 Akari Oshiro Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model 2024 CHAMPION Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )