Darts / 【TIGA×TRiNiDAD】GOMECHU3 Fusion S-DARTS Limited
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% , Titanium |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.7mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The third collaboration model between TIGA's Yukie Sakaguchi and TRiNiDAD's Yuki Yamada is now available again this year!
This time, the barrel specs and design image have been changed to create a model that sets itself apart from the previous GOMECHU models.
The barrel specs are similar to the EMPRECHU SIESTA Fusion, but this model is designed as a front center of gravity model.
Specifications
Material: 90% tungsten + titanium
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.7mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yukie Sakaguchi Model Items
-
TIGA
LYKA Yukie Sakaguchi Model S-DARTS LIMITED EDITION SteelJPY 14,850 ( USD 93.56 )
-
TIGA
EMPRECHU SIESTA Fusion Yukie Sakaguchi Model S-DARTS LimitedJPY 19,800 ( USD 124.75 )
-
SANGREAL×TRiNiDAD
Valmez 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TIGA
LYKA2 Yukie Sakaguchi Model S-DARTS LIMITED SteelJPY 15,950 ( USD 100.49 )
-
TIGA×TRiNiDAD
GOMECHU3 FusionJPY 22,000 ( USD 138.61 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )