Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE ARMAGEDDON G2 Masa Lui Model SWISS POINT 190520
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.25mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The long-awaited STEEL model is now available in the BLACK MARQUE series!
The unique design of the BLACK MARQUE SOFT TIP has been redesigned to achieve a balance suitable for STEEL darts.
The grip area has an edgy shark cut.
Knurled groove from the center to the front.
Long torpedo barrel with a strong feeling.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.25mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 340032 SWISS SILVER NANO POINT 30mm
MASA LUI Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE ARMAGEDDON G2 Masa Lui Model SWISS POINT 190520JPY 14,000 ( USD 87.60 )
-
TARGET
REBEL REBORN ARMAGEDON MASA LUI ModelJPY 9,200 ( USD 57.57 )
-
L-Flight
Masa Lui model shape whiteJPY 880 ( USD 5.50 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LITE ARMAGEDDON G2 Masa Lui Model SWISS POINT 190544JPY 14,000 ( USD 87.60 )
-
L-Flight
Viviennne Lee model rocket whiteJPY 820 ( USD 5.12 )
-
TARGET
BLACK MARQUE ARMAGEDDON GEN2 Masa Lui Model 210283JPY 13,000 ( USD 81.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )