Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE CT TYPE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 21g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The prototype design used by Ryusei Azeemoto during the 2024 JAPAN TOUR STAGE1~5.
The heavy weight type of "RYUSEI TYPE-ZERO" will be on sale.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 21.0g
Specification: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryusei Azemoto Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS・DR RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Ryusei AzemotoJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
L-Flight
PRO ALC Ryusei Azemoto Model ver.1 Shape BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE RYUSEI TYPE-ZERO A RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 19gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Ryusei AzemotoJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 21gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
AERO BOOK BlackJPY 5,980 ( USD 38.04 )
-
Harrows
PYRAMID RINGS BLACKJPY 660 ( USD 4.19 )
-
JOKER DRIVER
零-ZERO-ALL COLOR SHAFT CLEAR(White Ravel) PURPLE 18.0mmJPY 660 ( USD 4.19 )
-
Ptera Factory
Triangle Darts stand & Bull Ranger stand Wood grainJPY 770 ( USD 4.89 )
-
TARGET
Swiss Storm Nano Gold Point 30mm 340087JPY 2,000 ( USD 12.72 )