Darts / 【TARGET】THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model Swiss Point 190528
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.15mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
2x World Champion MIKURU SUZUKI Model
the miracle generation-6
The barrel that challenges the world has evolved further!
The deep ring cut in the grip area and the sharp edged compound cut provide a strong grip on the fingertips for enhanced control and stability.
The dark green coating and the diamond-like cut around the entire front of the barrel create a stylish look.
THE MIRACLE G6 was born with further evolution.
*Please note that the coating varies from one individual to another. Please understand this in advance.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.15mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
*POINT : 340081 SWISS STORM NANO POINT SILVER 30MM
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210491JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
TARGET
TEAM PRO MIKURU SUZUKI BRASS 2BA 18g 180063JPY 3,199 ( USD 20.35 )
-
TARGET
JADEITE 80 Mikuru Suzuki ModelJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
TARGET
THE MIRACLE 80 G2 Mikuru Suzuki Model 210131JPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
L-Flight
EZ Mikuru Suzuki Model ver.6 typeB Standard MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
THE MIRACLE G2 Mikuru Suzuki Model 210067JPY 15,800 ( USD 100.52 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )