Darts / 【TARGET】ROVE 10 2BA 20g 210385
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Pixel cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
ROVE
Inspired by the world of advanced digital interfaces and modern navigation, the ROVE series expresses a futuristic feel. The coloring and design reflect the sophisticated look of high-tech dashboards and digital displays.
The barrels are precision milled and coated with an eye-catching green DLC. Detailed textures and design elements provide excellent grip and control.
Consistent grip throughout the barrel provides a balanced feel and accommodates a variety of finger grip styles.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 17.8g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents(SOFT TIP)
ROVE 2BA SOFT TIP 3pcs
Pixel tip x 3,
3 x 30mm SWISS RVE conversion points
3 TITANIUM PRO SHAFT SHORT
3 Pro Ultra Rove No.2 flights
3 Pro Ultra Rove No. 6 flights
1 premium SWISS POINT key ring tool
1 target can storage case 1 target can storage case
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXE James Bailey Model THE BULL Small Short ClearJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Takuya Kondo COLLABO T-shirt White XLJPY 4,000 ( USD 25.37 )
-
L-Flight
EZ Kasumi Sato Model ver.2 Shape WhiteJPY 990 ( USD 6.28 )
-
Harrows
Hawaii501 WAYNE MARDLE 18gJPY 7,128 ( USD 45.22 )
-
one80
Jelle Klaasen ModelJPY 275 ( USD 1.73 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model G1 Swiss Point 25g 210222JPY 12,100 ( USD 76.76 )