Darts / 【TARGET】SCOPE 10 2BA 20g 210380
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
SCOPE
SCOPE was born in the image of photographic equipment.
It expresses the delicate texture, features, and colors found in photographic equipment.
After radial cutting and sandblasting, the barrel is coated with black PVD to create a luxurious matte finish.
Red lines on the front and back of the barrel add accent to the barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 53.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 18.2g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )