Darts / 【TARGET】SCOPE 04 SWISS POINT 24g 190342
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
SCOPE 04
SCOPE was created based on the image of photographic equipment.
It expresses the delicate texture, features, and colors found in photographic equipment.
Radial cut and sandblasted, then coated with black PVD for a luxurious matte finish.
Red lines on the front and back of the barrel add accent to the barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 100089 SWISS BLACK POINT 26mm
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-shaft
L Shaft fls1241 ["Straight"] [] ClearJPY 1,020 ( USD 6.49 )
-
L-Flight
PRO Yukie Sakaguchi Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
one80
REIGN ver.2 Ryo Nakai Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
D.craft
Brilliant Yukari Fujino ModelJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLASH HIROKAZU OSAKI Model limited edition 2BA 18gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )