Darts / 【TARGET】COLOURS G4 PURPLE SWISS POINT 190532
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.6mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Performance that is one step ahead of the competition
Steel Darts Basic Set
Professional quality steel darts. Stylish and high performance, this set has everything you need to play. Recommended for a wide range of players from beginners to intermediate.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 42.6mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Swiss Silver Nano Point 30mm x 3 (1 set)
Swiss Point Tool x 1
Tacoma shell wallet x 1
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
taa0501JPY 1,833 ( USD 11.66 )
-
Pro.VISION JAPAN
Yatagarasu Chikara Fujimori ModelJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SHADE
Sayaka Sasaki COLLABO T-shirt Green XXLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
SHADE
Haruki Muramatsu COLLABO T-shirt 2022 Green MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
Real Spec
rea1021JPY 6,380 ( USD 40.59 )
-
SHADE
Haruki Muramatsu Support T-SHIRT 2023 XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )