Darts / 【one80】Night Hunter Silence Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The "Night Hunter" series is ideal as an entry-level model, with a black coating covering the entire barrel and simple cuts.
The "Silence" has a torpedo barrel with alternating triple ring and wave cuts.
The "Silence" is recommended for those who want to have a good feel of the finger, but the shark cut is too tight.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 46.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
COSMODARTS
FRUITS OF THE LOOM x COSMO DARTS Long sleeve shirt|Box logo Black LJPY 5,500 ( USD 34.99 )
-
CAMEO
OBJET TIP CASE NATIVE BALCKJPY 1,219 ( USD 7.75 )
-
LARO
lrs2542 WhiteJPY 576 ( USD 3.66 )
-
Fit Flight
Mai Hamano Model Rocket WhiteJPY 870 ( USD 5.53 )
-
L-Style×PICPIN
L-Black Gear AJPY 770 ( USD 4.89 )
-
UNICORN
NOIR GARY ANDERSON Model PHASE5 2BA 18g No.23831JPY 14,000 ( USD 89.07 )