Darts / 【JOKERDRIVER】ULTIMATE Model B-Keno. 20th anniversary model 18.5g Bid Front
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Following the first ULTIMATE model "Poker", the 20th anniversary project, the second model "KENO.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 39.5mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18.5g
Center of gravity: Mid front
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
Darts Live Card x 1
MADE IN JAPAN
Specifications of packaging, printing, and accessories are subject to change without notice.
*There may be slight differences in coloring, etc. from the pictures depending on how you look at them.
Please understand beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
BLACK MARQUE REYN 2.0 Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 23g 190557JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
S4
Mugetsu Ohdachi KuroshinuchiJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TARGET
SWISS STORM ONYX POINT Gold 35mm 340134JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
one80
Ti Conversion Point-E 30mmJPY 1,680 ( USD 10.69 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model SWISS POINT 25g 191016JPY 24,800 ( USD 157.79 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 4th Sayaka SasakiJPY 5,000 ( USD 31.81 )