Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE LUMIERE 3.0 HIDEAKI HASUMI Model SWISS POINT 190535
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 47.5mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.05mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The "BLACK MARQUE" series has attracted players from all over the world who aim for the top.
Full-fledged specs for competition-oriented players.
Each unique darts barrel was created based on the opinions of players competing on the Pro Tour.
Pirates aim for the top, and take a further leap forward.
~Fear the Deep
The LUMIERE G3 was developed in conjunction with Hazumi's return to the pro tour.
The LUMIERE 3.0 features a semi-straight barrel design for throwing accuracy and ease of use, and its balanced weight and optimal length make it a versatile model for all players.
The entire barrel is coated in black and remachined to give it a stylish and luxurious finish.
The rear of the barrel is delicately cut to provide a firm grip, while nano-cuts in the rear and center reduce slippage while still allowing for a smooth release.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.5mm
Maximum diameter: 7.05mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 340032 SWISS SILVER NANO POINT 30MM
Hideaki Hasumi Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE LITE LUMIERE 3.0 HIDEAKI HASUMI Model SWISS POINT SWISS POINT 190550JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
8FLIGHT
Hideaki Hasumi Model shapeJPY 880 ( USD 5.59 )
-
SHADE
PLAYER Face Towel 2025 Hideaki HasumiJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LUMIERE 3.0 HIDEAKI HASUMI Model 2BA 210429JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TARGET
REBEL REBORN LUMIERE Hideaki Hasumi modelJPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRACTORS CHAMPIONS 2019 LUMIERE Hideaki Hasumi modelJPY 22,800 ( USD 145.07 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )