Darts / 【DMC】batras Sidewinder 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.4mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
balance transformable system
Customizable center of gravity and weight.
Barrel mechanism with unlimited possibilities
New Barrel Mechanism "BATLAS
This barrel mechanism consists of three parts: core shaft, front parts and rear parts.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.4mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 16g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Set Contents
batras 2BA Core Shaft x 3 (1 set)
batras Sidewinder Rear 18.9s(W) x 3 (1 set)
batras Sidewinder Front 2BA x 3 (1 set)
batras 2BA Spanner *Only included in the first production run
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )