Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE CT TYPE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2024PDC World Championship Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A commemorative steel model for Ryusei Azeemoto's participation in the 2024 PDC World Championship is now available!
First production limited edition
The release date is the first round!
This is a limited-quantity model made to commemorate the player's entry in the PDC World Championship.
This model was used in practice from 2024 PDC ASIAN TOUR7 to the final round of the tour.
During this period, it won 12 prizes. And he won the championship 4 times, leaving behind an overwhelming record.
A gem with special color and engraving.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Ryusei Azemoto Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2024PDC World Championship SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS・DR RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 19gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
TIGA
Supernova2 Fusion Ryusei Azemoto ModelJPY 19,800 ( USD 124.75 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 21gJPY 12,800 ( USD 80.65 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )