Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE CT TYPE RYUSEI TYPE-ZERO A RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
And from the 2024 PDC ASIAN TOUR7 to the final round of the tour, RYUSEI TYPE-ZERO A won 12 prizes, including 4 championships.
RYUSEI TYPE-ZERO "A", which is a conversion of RYUSEI TYPE-ZERO Steel, which has an overwhelming record of winning 4 times, into a soft type, is now on sale!
The main grip area is fitted with a double ring for fine-tuned balance.
The front nose and front area are equipped with a single ring with a different pitch to create a seamless barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryusei Azemoto Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RYUSEI TYPE-ZERO RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 21gJPY 12,800 ( USD 80.10 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Ryusei Azemoto ModelJPY 1,500 ( USD 9.38 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS・DR RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS・DR RYUSEI AZEMOTO MODEL Limited Edition 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
L-Flight
EZ Ryusei Azemoto Model ver.1 Shape BlackJPY 880 ( USD 5.50 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 98.86 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )