Darts / 【Harrows】NX90 BOMB Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 8.1mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The NX90 (NX) is now available in two new shapes, Parallel and Bomb, in addition to the current original.
The new shapes use the three cuts introduced in the original: ring, micro, and scallop.
It offers a grip suitable for all players.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 8.1mm
Barrel weight: 23.0g
Barrel Match Weight: ±0.05
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
PLAYER fan 2024 Seina Nihonyanagi&Aika Ohsugi&Yuna WakaiJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
TIGA
DINOFLY Mayu Shikanai ModelJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE TS Ting Sun ModelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
Joker Driver
-ZERO- St4 CenterJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
JOKERDRIVER
INSPIRE CRYSTAL KAISERINJPY 40,700 ( USD 258.96 )