Darts / 【TRiNiDAD×Ryu】ROMEKARI2 THE ROYAL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
ROMEKARI2 THE ROYAL is now available to commemorate Akikari Oshiro's 2024 PERFECT Annual Queen!
This special model is based on the concept of the royal color, which is a cross between the style of a champion and "THE ROYAL".
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Akari Oshiro Model Items
-
TRiNiDAD×Ryu
ROMEKARI3 S-DARTS Limited EditionJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model 2023 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.28 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY3 Akari Oshiro Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
L-Flight
EZ Akari Oshiro Model 2022 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.28 )
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model 2024 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.28 )
-
TRiNiDAD×RyuDarts
AKARI LEGACY2 THE ROYAL Akari Oshiro Model 2BAJPY 15,400 ( USD 97.70 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )