Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE DANCING DUCK 4.0 MAX YUYA HIGUCHI Model SWISS POINT 190549
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.7mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The only MAX version in the series
Excellent grip and smooth release created by the torpedo shape.
Center Area: Bold cut design allows the fingers to fit securely in the barrel. This improves stability and supports highly accurate throws.
Rear Area: Tapered design with a combination of large and small ring cuts and a shark cut that comfortably fits the fingers for a natural throwing motion.
Experience the power and stability of the MAX model.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 49.7mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 25.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 340032 SWISS SILVER NANO POINT 30MM
Yuya Higuchi Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE DANCING DUCK 4.0 MAX YUYA HIGUCHI Model SWISS POINT 190549JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TARGET
REBEL REBORN WAYFARER STEEL TIP Yuya Higuchi ModelJPY 9,167 ( USD 58.32 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DANCING DUCK G4 YUYA HIGUCHI Model SWISS POINT 190534JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
L-Flight
PRO Yuya Higuchi Model ver.1 shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DANCING DUCK G4 YUYA HIGUCHI Model 2BA 210428JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
TARGET
VISION ULTRA PRIME DANCING DUCK 334480JPY 398 ( USD 2.52 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )