Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE LITE LUMIERE 3.0 HIDEAKI HASUMI Model SWISS POINT SWISS POINT 190550
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 47.5mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Straight x Front Center of Gravity - Hybrid Design
This model pursues accuracy and comfort in the throw.
Rear area: Delicate cut enhances grip and stability.
Rear & Center Area: Nano-cut to prevent slippage and provide smooth release.
Balanced weight design of the entire barrel and optimum length make it suitable for a wide range of players, from beginners to advanced players.
Smooth feel and high accuracy lead to an ideal throw.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.5mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 340032 SWISS SILVER NANO POINT 30MM
Hideaki Hasumi Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE LITE LUMIERE 3.0 HIDEAKI HASUMI Model SWISS POINT SWISS POINT 190550JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
8FLIGHT
Hideaki Hasumi Model shapeJPY 880 ( USD 5.59 )
-
SHADE
PLAYER Face Towel 2025 Hideaki HasumiJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LUMIERE 3.0 HIDEAKI HASUMI Model 2BA 210429JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TARGET
REBEL REBORN LUMIERE Hideaki Hasumi modelJPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRACTORS CHAMPIONS 2019 LUMIERE Hideaki Hasumi modelJPY 22,800 ( USD 145.07 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
Swiss Silver Nano Point 35mm 340033JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- METEORA MidfrontJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
JOKERDRIVER
INSPIRE CRYSTAL HALCYONJPY 40,700 ( USD 258.96 )
-
TARGET
Swiss DIAMOND PRO Black Point 35mm 340026JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
TARGET
Swiss Gold Point 35mm 340024JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
DMC
Falcon2 20gJPY 35,200 ( USD 223.97 )