Darts / 【DYNASTY】A-FLOW CRYSTAL LINE IBIS2 2BA 22g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
New IBIS2 with brilliant outline equipped with next generation design is now available!
The characteristic grip area has been carved, and like the popular previous model, it has "hooking" specifications.
The main cut of the "19.5g" IBIS2, which is thoroughly balanced, is carved with a diamond-shaped mesh finish that allows for a delicate touch that shines like a crystal.
The arrow released softly from the rear grip draws a parabolic line and lands accurately.
The main cut of the Black x Gold "22.0g" IBIS2, which is specially designed for power balance, is carved in a strong, deep, and wide jet-black color, producing an overwhelming grip never before seen.
It is the best match with the heavy weight setting.
The front area is finished in a unique and creative way.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Semi-front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"LISA"Kim Hyojin Model No.5JPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
KATANA KOTETU GEN 2BA 18gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
NEW DARTS LIFE vol.93 JPY 815 ( USD 5.12 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsSUS REAR 17.7sJPY 1,870 ( USD 11.78 )
-
SHADE
Joji Nishitani Model T-SHIRT 2020 SJPY 3,900 ( USD 24.57 )
-
Harrows
OPUS 2BA 20gJPY 22,999 ( USD 144.91 )